preloader.gif

ایران / امارات / عمان

دنبال کنید :
ورود به سایت

اگر به دنبال اقامت در کشور عمان هستید، قطعا ثبت شرکت در عمان، یکی از بهترین راه‌های دست‌یابی به اقامت آن است. در سال ۲۰۲۰ میلادی، قانونی در راستای جذب سرمایه‌گذاران خارجی، توسط دولت عمان تغییر کرد؛‌ این تغییر قانون باعث شده که هر فرد خارجی، با سرمایه‌گذاری در عمان،‌ امکان اخذ اقامت این کشور را داشته باشد. حال اگر به این نوع سرمایه‌گذاری علاقه‌مند شدید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید و اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

آیا کسب اقامت عمان آسان است؟‌

ممکن است با خود تصور کنید که با ثبت شرکت در عمان به آسانی می‌توانید از اقامت دائم در این کشور برخوردار شوید؛ اما این تصوری غلط است! کسب اقامت دائم در هیچ کشوری،‌ به خصوص عمان کار ساده‌ای نیست؛ شما با ثبت شرکت در این کشور،‌ ابتدا فقط می‌توانید از اقامت یک‌ساله برخوردار شوید. پس از پایان سال اول،‌ اگر تمام قوانین شهروندی کشور عمان را رعایت کرده بودید و هیچ‌گونه تخلفات مالی هم نداشتید،‌ می‌توانید اقامت دو ساله در این کشور را دریافت کنید. در ادامه هم اقامت شما هر دو سال قابلیت تمدید دارد.

ثبت شرکت در عمان چقدر هزینه نیاز دارد؟‌

اگرچه این نوع اقامت در عمان فرصتی طلایی به‌شمار می‌رود،‌ اما ثبت شرکت در این کشور با هزینه‌‌هایی نیز همراه است و شما برای این کار نیاز به سرمایه اولیه دارید. شاید برایتان سوال شده باشد که ثبت شرکت چقدر هزینه می‌برد؟ در خصوص این سوال باید گفت که هزینه ثبت شرکت، شامل مواردی مانند واریزی‌های دولتی، هزینه سجل تجاری و هزینه اقامت فرد می‌شود که نسبت به درجه شرکت ثبت شده، متفاوت است. امروزه رایج‌ترین شرکت‌هایی که در عمان ثبت می‌شوند،‌ شرکت‌های درجه ممتاز و شرکت درجه (A) است که در ادامه به شرح آن‌‌ها می‌پردازیم.

شرکت درجه ممتاز

شرکت درجه ممتاز به صاحبان کسب‌وکارهایی پیشنهاد می‌شود که زمینه کاری آن‌ها مرتبط با شرکت در مناقصات دولتی است. این دسته از صاحبان کار، علاوه بر فعالیت در این زمینه، باید سالانه از گردش مالی قابل توجهی هم برخوردار باشند. هزینه ثبت شرکت درجه ممتاز در عمان،‌ برابر با ۶۷۰۰ ریال عمان است. مدت زمان ثبت شرکت تا صدور ویزا،‌ بین سه هفته الی یک ماه زمان می‌برد.
پس از ثبت شرکت در عمان، ۶ نفر از صاحبان اصلی شرکت می‌توانند همراه با خا‌نواده خود، اقامت عمان را اخذ کنند.

شرکت درجه (A)

اگر به دنبال گزینه‌ای کم هزینه‌تر هستید،‌ شرکت‌ درجه (A) گزینه‌ای مناسب برای شما است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید، شرکت‌ درجه (A) از تمامی مزایای شرکت درجه ممتاز،‌ به غیر از مجوز ورود در مناقصات دولتی برخوردار است؛ اما نکته مثبت ثبت این نوع شرکت،‌ هزینه کمتر‌ آن است.
هزینه ثبت شرکت درجه (A)،‌ تنها ۶۰۰۰ ریال عمان بوده و تمام فرایند آن در سه هفته الی یک ماه قابل انجام است. در این نوع شرکت،‌ ۴ نفر به عنوان شریک اصلی شرکت،‌ به همراه خانواده‌شان می‌توانند از اقامت عمان برخوردار شوند.

نکاتی که قبل از ثبت شرکت در عمان باید بدانید!

قبل از انجام هر کاری نیاز است که برخی از نکات مهم را با هم مرور کنیم؛ نکاتی که در ثبت شرکت و اقامت شما می‌توانند تاثیرگذار باشند.
یکی از نکاتی که در خصوص ثبت شرکت باید توجه کنید، این است که شرکت ثبت‌شده باید شرکتی فعال باشد. شرکت شما باید سالانه از میزان گردش مالی مشخصی برخوردار باشد، تا شرکتی صوری تلقی نشود. البته باید افزود که در سال‌های اولیه سرمایه‌گذاری، در شرکت‌های ثبتی به خصوص شرکت درجه (A)، نیازی به ارائه گردش مالی عظیمی نیست. علاوه بر این موضوع، شرکت ثبت شده،‌ در سه سال اول فعالیت خود،‌ از هر گونه پرداخت مالیات معاف است.
برای ثبت شرکت در عمان،‌ مهم نیست که از تابعیت کدام کشور برخوردارید،‌ اما قوانینی وضع شده که باید به آن‌ها توجه کنید. در عمان قانونی وجود دارد که بیانگر این است که برای ثبت شرکت تنها می‌توانید از نامی عربی استفاده کنید. این قانون به همین‌جا محدود نمی‌شود و حتی برای اسم‌های عربی هم شرایط خاصی وجود دارد.
درست است که برای ثبت شرکت در عمان، نیازی به بلوکه کردن مبلغ خاصی ندارید؛ اما هنگام اخذ ویزا، نیاز به مقدار مشخصی سرمایه دارید. برای اخذ ویزا، موجودی حساب شما و دیگر شرکایتان باید بیش از ۱۵۰ میلیون تومان باشد.

برای ثبت شرکت در عمان به چه مدارکی نیاز داریم؟

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که برای ثبت شرکت در کشور عمان،‌ نیاز به مدارک فراوانی مانند مدرک زبان یا سابقه کار دارند؛‌ در صورتی که این یک تصور اشتباه است! برای ثبت شرکت در این کشور، شما تنها نیاز به دو مدرک دارید که آن مدرک‌ها،‌ گواهی عدم سوء پیشینه و پاسپورت شرکای اصلی هستند.
البته اگر در زمینه‌‌ای تخصصی فعالیت می‌کنید، نیاز دارید که مدارکی برای اخذ مجوز ثبت شرکت ارائه دهید. حتی ممکن است که ارائه مدرک کافی نباشد و برای تایید تخصصتان، از شما آزمونی گرفته شود.
برای کسب اقامت در عمان،‌ نیازی به مدرک زبان انگلیسی و عربی ندارید،‌ اما آگاه بودن به زبان انگلیسی و عربی می‌تواند در زندگی و کار شما تاثیرگذار باشد؛‌ پس برنامه‌ای هم برای آن در نظر داشته باشید.

مشاوره با استاد