preloader.gif

ایران / امارات / عمان

دنبال کنید :
ورود به سایت

 عمان با نام  سلطنه عمان به معنای کشور سلطان نشین عمان معروف است و پایتخت این کشور پادشاهی مسقط میباشد این کشور از شرق به دریای عمرب محدود است و از شمال به دریای عمان با یمن و عربستان و امارات نیز مرز مشترک زمینی و با ایران مرز دریای دارد. زبان رسمی این کشور عربی است و در سال 1651 بنیان گذاری شده و همیشه در اوج قدرت خود بوده  این کشور 4 منطقه آزاد تجاری در بردارد که عبارتند از :

  1. صحار
  2. صلاله
  3. دقم
  4. مزیونه

منطقه ویژه اقتصادی دقم بندر اصلی صنعتی و درجنب دریای عمان واقع شده است که بیشترین مستقبلین را بین سرمایه گذاران خارجی دارد و در سال 2011 تاسیس شد.

منطقه ازاد صلاله یک بندر بزرگ پلتی است که در نزدیگی فرودگاه بین المللی و مراکز مختلف خدمات رسانی بازرگانی واقع شده است

 منطقه ازاد المزیونه در سال 2005 طبق دستور سلطان قابوس تاسیس شد بیشتر برای امور فعالیت مشترک بین عمان و بحرین در نظر گرفته شده بود

 منطقه آزاد صحار این منطقه دسترسی  دارد به سواحل شرقی افریقا و هند و دارای زمینهای بکری است برای ساخت و ساز در بین تمامی مناطق ازاد نام برده شده منطقه ازاد صحار از اهمیت اقتصادی خاصی برخوردار است این منطقه شامل مجموعه بنادر اقیانوسی است که در صحار عمان در میانه جاده دبی به مسقط واقع شده است.

 برای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در عمان میتوان به دو روش اقدام کرد،  ثبت شرکت در پایتخت یعنی در مسقط که شرایط خاصی برای ایرانیان ندارد و میتوان با تکمیل مدارک ان را انجام داد، شامل صرف زمان طولانی نیست  در مدت یک هفته قابل انجام است و میتوان بلافاصله طی مدت سه روز کار اقامت اعضای هیئت مدیره را نیز دریافت کرد. ثبت شرکت در مناطق ازاد نیز شرایط ساده ای برای ایرانیان دارد از انجا ایران را جز برادران اقتصادی و دینی خود میدانند در بین کشور های عربی بعد از قطر صمیمی ترین روابط را دارند.

 عمان از جمله سرزمین هایی است که روابط خوبی با ایران و ایرانیان دارد این کشور پادشاهی است و با ایران ، یمن ، عربستان و امارات همسایه میباشد . از لحاظ بازگانی و بیزینس از تمامی راهها و مسیرهای آبی و خاکی استفاده کرده و محدودیتی ندارد . این کشور دارای سه منطقه آزاد تجاری بزگ است و دارای نامحدود معافیت مالیاتی سالیانه تا سقف 40 سال میباشد .ثبت شرکت در عمان برای اتباع خارجی با احتساب درصد 70 به 30 قابل انجام است یعنی به گفتار ساده هر اتباع و هر تبعه برای ثبت باید یک کفیل در عمان داشته باشد .

کفالت در لغت به معنای ضامن و کسی است که از دیگری کفالت میکند که در آخر هر سال وجه الکفاله دریافت میکند در واقع تنها هزینه سالانه شرکت پرداخت وجه الکفاله به کفیل میباشد که طی توافق انجام میگیرد ، کفیل در محضر یا همان دفتر اسناد رسمی حاضر شده و در قبال کفالت وجه الکفاله خود ا دریافت کرده و تعهد میدهد در اوراق و اسناد و سرمایه و یا سهام شرکت  هیچ مداخله ای نداشته باشد همه این توافقات قبل از ثبت باید مکتوب باشد.

توجه : در صورت معرفی راس المال 250.000 ریال عمان و یا 150.000 ریال عمان شرکت به صورت 100% ایرانی ثبت خواهد شد و میتواند در 2 قالب ممتاز و یا درجه یک (اولا) در دست باشد.

با توجه به صفر بودن مالیات در عمان درخواست و استقبال ثبت از کشور عمان بسیار زیاد است .

برای ثبت شرکت در عمان احتیاج است  به :

  •  پاسپورت دارای حداقل 5 ماه اعتبار (صفحه اول)
  • یک قطعه عکس از اعضاء

کل زمان ثبت کمتر از 15 روز کاری میباشد که بلافاصله بعد از ثبت شرکت میتوان کارت اقامت و ویزا را اخذ نمود پروانه کار به مدت 5 سال اعتبار دارد و داشتن آن مجوزی است برای انجام فعالیت در زمینه بیزینس پلن نوشته شده .

 این را مد نظر داشته باشید که برای شروع ثبت شرکت حتما باید یک بیزینس پلن خوب و قوی برای تجارت داشت ، که موسسه ماندگار شما را در این زمینه یاری خواهد داد.

مشاوره با استاد